31 stycznia rozpoczął się Nowy Rok Księżycowy, który w kalendarzu chińskim jest Rokiem Konia. W Centrum Języka Chińskiego Panda świętowaliśmy w sobotę 1 lutego, wykorzystując tę okazję do okolicznościowego spotkania, złożenia wszystkim życzeń, zabawy oraz nauki o chińskich noworocznych zwyczajach. Studenci poznawali także znaki zodiaku chińskiego oraz horoskop na kolejny rok.

Okazało się, że niektórzy mogą liczyć na sukcesy zawodowe, a inni na szczęście w miłości :). Była także sposobność do zaprezentowania zdolności plastycznych przy malowaniu chińskiego znaku konia. Wybrane prace zobaczycie na facebook.com/pandaszkola. Mamy nadzieję, że samodzielnie wykreowany znak Konia będzie Wam towarzyszył w domu przez cały rok.

Pragniemy jeszcze raz złożyć Wszystkim serdeczne życzenia w nadchodzących Nowym Roku, samych sukcesów na każdym polu oraz wielu okazji do obcowania z językiem chińskim. Specjalne podziękowania dla Kasi i Remigiusza za przygotowanie sajgonek w wersji tajskiej, które były rozkoszą dla podniebienia.

Do zobaczenia na lekcjach!

Foto: tpsdave (CC0)