Walentynkowe problemy zakochanych par w Szanghaju

Walentynkowe problemy zakochanych par w Szanghaju

Pary, które planowały spędzenie romantycznego walentynkowego wieczoru na seansie kinowym, napotkają niespodziewane trudności, aby usiąść razem. Zainicjowana przez samotną osobę akcja internetowa doprowadziła bowiem do wykupienia wszystkich nieparzystych miejsc w kinie w centrum handlowym Xintiandi w Szanghaju.

Premiera filmu Pekin Love Story

Wiele osób mocno się rozczaruje, ponieważ na dzień 14 lutego 2014 roku przypada premiera filmu Beijing Love Story (Pekińskie Love Story). Jest to chiński romans, który napisał i wyreżyserował Chen Sicheng. Film jest pełnometrażową adaptacją popularnego serialu telewizyjnego o tej samej nazwie, zrealizowanego w 2012 roku.

Dajcie singlom szansę!

Jak donosi Shanghai Morning Post, akcja z rezerwacją nieparzystych miejsc w kinie miała na celu zwrócenie uwagi na problem mieszkających w Chinach samotnych osób i była swego rodzaju żartem. Hasłem akcji jest: „Dajcie singlom szansę!”. Miejmy nadzieję, że podobne akcje nie zyskają popularności w Polsce. Choć kto wie, może to dobra okazja dla osób szukających pary, aby poznać swą wielką miłość?

Brak miejsc dla zakochanych par

Foto: Shanghai Morning Post

Dzień singla vs. Walentynki

Znaczny wzrost populacji singli spowodował spore zmiany w sposobie postrzegania Walentynek przez część młodych Chińczyków. Walentynki, odbierane kiedyś jako święto miłości, dla niektórych stały się powodem do niezadowolenia. Dlatego w 1990 roku został ogłoszony Dzień singla, będący wyrazem protestu wobec Walentynek.

Dzień singla nie bez powodu obchodzony jest jedenastego listopada. Data ta składa się bowiem z czterech jedynek (11.11). W ostatnich latach  w Chinach kontynentalnych Dzień singla przerodził się w niezmiernie popularny dzień zakupów internetowych.

Top foto: Suzan Averello (CC BY-ND 2.0)